Belka
Piątek, 7 Października 2022   imieniny: Mirella, Marek, Sergiusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Dlaczego uciekła z miejsca zdarzenia

Data dodania: 2019-06-19
Policjanci drogówki wyjaśniali wczoraj przyczyny zdarzenia drogowego, do którego doszło w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Podhalańskiej. Mundurowi na miejscu, zastali uszkodzony pojazd, a sprawczyni od... więcej »
 
 

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym -...

Data dodania: 2019-06-19
Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę... więcej »
 
 

Nie dopuśćmy, aby białe stało się czarne

Data dodania: 2019-06-19
Dzisiaj w siedzibie śląskiej policji odbył się briefing prasowy poświęcony bezpieczeństwu w okresie wakacji 2019 zarówno na drogach, jak i podczas letniego wypoczynku. W trakcie spotkania ... więcej »
 
 

Działania Bezpieczny weekend-Boże Ciało 2019

Data dodania: 2019-06-19
Przed nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. W tym czasie zapowiadana słoneczna pogoda z pewnością wpłynie na znaczne nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego. Na d... więcej »
 
 

Rozpoczął się turniej par patrolowych...

Data dodania: 2019-06-19
Dzisiaj rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2019”. W szranki stanęły 34 pary p... więcej »
 
 

I Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do...

Data dodania: 2019-06-19
Rozpoczyna się czas wakacyjnych urlopów. Warto więc pomyśleć i zrobić wszystko, co jest niezbędne, aby zabezpieczyć się przed przykrą niespodzianką, jaka może nas spotk... więcej »
 
 

Bezpieczne wakacje 2019

Data dodania: 2019-06-19
W Komendzie Głównej Policji odbył się briefing poświęcony m.in. bezpieczeństwu w ruchu drogowym w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Podczas briefingu miała m... więcej »
 
 

Ugodzenie nożem

Data dodania: 2019-06-18
Mundurowi udali się na ulicę Beskidzką, gdzie według zgłoszenia kobieta ugodziła mężczyznę nożem. Obecna w mieszkaniu żona, na początku nie przyznawała się, do ... więcej »
 
 

Podsumowanie akcji...

Data dodania: 2019-06-18
Jastrzębska drogówka podsumowała działania "Prędkość", które odbyły się wczoraj. Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ... więcej »
 
 

Do czego służy telefon alarmowy?

Data dodania: 2019-06-17
Na przykładzie jednego z mieszkańców Jastrzębia-Zdroju śmiało, można stwierdzić, że odpowiedź na to, jakby się wydawało proste pytanie, nie zawsze jest oczywista. M... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 287
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola