Belka
Piątek, 7 Października 2022   imieniny: Mirella, Marek, Sergiusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Tragiczny wypadek na ulicy Pszczyńskiej

Data dodania: 2019-07-03
Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Pszczyńskiej. Ze wstępnych ustaleń mundurowych z jastrzębskiej drogówki wyn... więcej »
 
 

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Data dodania: 2019-07-02
Czujność mieszkańców naszego miasta sprawiła, iż nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Młodzi mężczyźni zauważyli pana, który wyszedł... więcej »
 
 

Włamywacz zatrzymany

Data dodania: 2019-07-02
Policjanci zespołu patrolowo interwencyjnego zatrzymali 22-latka, który dopuścił się szeregu kradzieży: telefonu, portfela wraz z dokumentami, roweru, dokonał transakcji kupna wcześniej sk... więcej »
 
 

Jastrzębski Dzień Zwierzaka 2019

Data dodania: 2019-07-01
Jastrzębski dzień zwierzaka za nami. Nie mogło zabraknąć służb mundurowych na tej imprezie. Mieszkańcy nie zawiedli i licznie brali udział w przygotowanych atrakcjach. więcej »
 
 

Policja ostrzega przed fałszywymi wiadmomościami...

Data dodania: 2019-07-01
Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji ostrzega przed nową kampanią znanego już wcześniej zagrożenia. Przestępcy wykorzystują odpowiednio sprepar... więcej »
 
 

Wspólnie zadbajmy o bezpieczny, letni wypoczynek

Data dodania: 2019-07-01
Nadszedł czas letniego wypoczynku – szczególne chwile dla całych rodzin. Koniec czerwca, lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocze"... więcej »
 
 

Działania NURD

Data dodania: 2019-06-28
Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzają wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Genezą działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych,... więcej »
 
 

Nielegalne automaty do gier zabezpieczone

Data dodania: 2019-06-27
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą prowadzili działania wymierzone w nielegalny hazard. Sprawdzili dwa lokale, co do którego mieli podejrzenia, że mogą w nim... więcej »
 
 

Pamiętaj o bezpieczeństwie nad wodą!

Data dodania: 2019-06-27
Nad wodą liczy się wzmożona uwaga, ostrożność i przezorność wypoczywających oraz przebywających nad nią osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Przecenianie ... więcej »
 
 

Konkurs na najlepiej zorganizowany wypoczynek letni...

Data dodania: 2019-06-26
Ruszył konkurs na najlepiej zorganizowany letni wypoczynek odbywający się w miejscu zamieszkania. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Wakacje: bezpiecznie, zdrowo i zabawnie”. Celem konkursu jest... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 287
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola