Belka
Piątek, 7 Października 2022   imieniny: Mirella, Marek, Sergiusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Dowiedzieli się jak w praktyce wygląda rekrutacja...

Data dodania: 2019-06-06
Dzisiaj na terenie katowickiego oddziału prewencji odbyły się pierwsze dwa spotkania dotyczące procesu rekrutacji do służby Policji. Zainteresowani zmierzyli się z testem sprawności fizyczne... więcej »
 
 

54 hybrydy zasiliły flotę Śląskiej Policji

Data dodania: 2019-06-06
We wtorek 4. czerwca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się uroczyste przekazanie aż 54 nowych radiowozów, które zasilą flotę śląskiej policji. Samochod... więcej »
 
 

Policja czyta dzieciom

Data dodania: 2019-06-06
Dziś w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju , w ramach ogólnopolskiej kampanii "Cała Polska czyta dzieciom", policjanci oraz straż pożarna spotkali się dzisiaj z przedszkolakam... więcej »
 
 

Fotografowanie - pasja, praca, a może styl życia?

Data dodania: 2019-06-06
Zakres zadań Policji i umiejętności potrzebnych do ich profesjonalnej realizacji jest bardzo szeroki. Niektórym policjantom z pomocą przychodzą ich własne pasje, którym poświęc... więcej »
 
 

Akcja charytatywna pod szyldem #niebieskim

Data dodania: 2019-06-06
Ruszyła aukcja charytatywna na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Od 1 czerwca do 15 lipca br. autorka książek o policjantach Kasia Puzyńska wraz z Fundacją Wydawnictwa... więcej »
 
 

Uwaga kierowcy: we wtorek utrudnienia w ruchu

Data dodania: 2019-06-03
We wtorek, 4 czerwca głównymi ulicami naszego miasta przejdzie Korowód mieszkańców miasta z okazji obchodów 30 rocznicy wyborów 4 czerwca "Wolni z wyboru" . Trzeba liczyć się... więcej »
 
 

Zabezpieczyli "lewy" spirytus

Data dodania: 2019-06-03
Jastrzębscy policjanci z wydziału walki z przestępczością gospodarczą, prowadzili na terenie Osiedla Tysiąclecia w Jastrzębiu-Zdroju czynności mające na celu, potwierdzenie uzyska... więcej »
 
 

Kradli prąd, myśleli że nikt się nie domyśli...

Data dodania: 2019-06-03
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w zeszłym tygodniu na ulicy 1-Maja w lokalu użytkowym, w trakcie wykonywania czynności służbowych ujawnili nielegalny p... więcej »
 
 

Skuteczna Policja - bezpieczni Polacy

Data dodania: 2019-05-31
Jak wynika z najnowszego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez CBOS 89 procent badanych uważa Polskę za kraj, w którym żyje się bezpiecznie, zaś 98 procent badanych uważa swoją ... więcej »
 
 

Dzielnicowi uczyli, jak zachować się w sytuacji...

Data dodania: 2019-05-31
W dniu wczorajszym i dzisiejszy dzielnicowi mł. asp. Ewelina Gola i sierż. szt. Krzysztof Popławski z jastrzębskiej komendy uczyli dzieci, jak zachować się w sytuacji kryzysowej. W zajęciach wzi&... więcej »
 


Strona: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 z 287
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola