Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Trwa akcja "Twoje światła - twoje...

Data dodania: 2018-12-14
W związku z występującymi w okresie jesienno-zimowym zjawiskami, które niekorzystnie wpływają na widoczność uczestników ruchu drogowego. Policja w całym kraju organizuje kolejn... więcej »
 
 

Jastrzębie świeci przykładem

Data dodania: 2018-12-14
Używanie elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować nasze życie. W trosce o bez... więcej »
 
 

Nie daj z siebie zrobić muła

Data dodania: 2018-12-14
Muły pieniężne to osoby, które często nieświadomie, zostały zwerbowane przez organizacje przestępcze do prania pieniędzy. Przestępcom chodzi o ukrycie pochodzenia nielegalnie zdo... więcej »
 
 

Bądź ekspertem w jeździe na rowerze

Data dodania: 2018-12-13
Aspirant sztabowy Robert Szablicki z jastrzębskiej drogówki przeprowadził prelekcje w Szkole Podstawowej nr 20 oraz w Przedszkolu nr 12 w Jastrzębiu-Zdroju. W ramach akcji "Bądź ekspertem w jeź... więcej »
 
 

Pościg za kierowcą, poszukiwany samochód i...

Data dodania: 2018-12-13
Jastrzębscy policjanci prowadzili pościg za kierowcą nissana, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie poses... więcej »
 
 

Bezpiecznie w przedświątecznym czasie

Data dodania: 2018-12-12
Przedświąteczny czas - w centrach handlowych tłumy, trwają przedświąteczne zakupy, w domach pusto... Pamiętajmy, aby podczas tej "gorączki" zachować zdrowy rozsądek i czujnoś... więcej »
 
 

Zimowe obowiązki właścicieli nieruchomości

Data dodania: 2018-12-12
Jeśli jesteś właścicielem, współwłaścicielem, użytkownikiem bądź zarządcą nieruchomości masz obowiązek dbać o czystość i porządek prz... więcej »
 
 

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku

Data dodania: 2018-12-11
Wszystko wskazuje na to, że nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną groźnego zdarzenia, do którego doszło dzisiaj na skrzyżowaniu ulicy Wyzwolenia z Kasztanową. W wy... więcej »
 
 

Policjanci przejęli narkotyki

Data dodania: 2018-12-11
W miniony weekend policjanci zatrzymali z narkotykami aż 4 osoby. Łącznie zabezpieczono ponad 43 gramów marihuany oraz biały proszek. Tym razem zwolennikami substancji zabronionych okazali się m... więcej »
 
 

Ostrożnie na drodze!

Data dodania: 2018-12-11
Jastrzębska policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Pojawiają się ujemne temperatury oraz opady śniegu, błoto pośniegowe. J... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 254
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola