Belka
Sobota, 18 Maja 2024   imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
Najlepsza babka w całym mieście

Najlepsza babka w całym mieście

Data dodania: 2022-04-11
Konkurs wygrała Gaja i jej mama, Ewelina Krypczyk-Rybak. Teraz dzielą się przepisem. więcej »
 
Duże zmiany na Warszawskiej

Duże zmiany na Warszawskiej

Data dodania: 2022-04-02
Na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z Poznańską i Porozumienia Jastrzębskiego zbudowana zostanie m. in. sygnalizacja świetlna. więcej »
 

"Nawet się nie zastanawiałam"

Data dodania: 2022-03-23
Prawie 1000 uchodźców znalazło schronienie w domach jastrzębian. więcej »
 
 

Narkotyki w samochodzie

Data dodania: 2019-07-08
Policjanci zespołu wywiadowczego zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o posiadanie środków narkotycznych. Podczas przeszukania samochodu, mundurowi znaleźli torebkę, w kt&oacu... więcej »
 
 

Wypadek na obwodnicy miasta - apelujemy o...

Data dodania: 2019-07-08
Jastrzębscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu Drogi Głównej Południowej z ulicą Połomską i Podgórn&#... więcej »
 
 

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie podczas...

Data dodania: 2019-07-08
W Zespole Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym odbyło się spotkanie z profilaktykiem i dzielnicowym z jastrzębskiej komendy. Była to świetna okazja do propagowani... więcej »
 
 

Rozpyliła gaz pieprzowy na placu zabaw

Data dodania: 2019-07-05
Policjanci z jastrzębskiej komendy wyjaśniają okoliczności rozpylenia gazu pieprzowego wśród dzieci na placu zabaw. Mundurowi potwierdzili, że dopuściła się tego 68-letnia kobiet... więcej »
 
 

Tymczasowy areszt dla włamywacza

Data dodania: 2019-07-05
Policjanci z jastrzębskiej komendy namierzyli i zatrzymali sprawce wielu włamań do myjni samochodowych. Jak ustalili śledczy, nie było to jedyne przestępstwo, jakiego się dopuścił. M... więcej »
 
 

20-letni amator jazdy na "podwójnym...

Data dodania: 2019-07-04
W ręce policjantów jastrzębskiej drogówki wpadł nietrzeźwy kierujący. Badanie alkomatem wykazało u 20-letniego mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu. Dalszy los mieszkańca ... więcej »
 
 

Kolejne automaty do gier zabezpieczone

Data dodania: 2019-07-03
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą prowadzili działania wymierzone w nielegalny hazard. Sprawdzili lokal, co do którego mieli podejrzenia, że mogą w nim by&#... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 287
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola