Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Jastrzębie Zdrój, Jastrzębie-Zdrój
Belka
Piątek, 17 Sierpnia 2018   imieniny: Anita, Julianna, Jacek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Trwają działania drogówki...

Data dodania: 2018-08-14
Dziś w Jastrzębiu trwają działania "Prędkość". Policjanci z ruchu drogowego kontrolują od rana, czy kierowcy stosują się do obowiązującej prędkości. W tym cel... więcej »
 
 

Awantura domowa i ugodzenie nożem

Data dodania: 2018-08-14
Wczoraj po południu Zespół Pogotowia Ratunkowego poprosił policjantów z jastrzębskiej komendy o asystę. W jednym z mieszkań na ul. Armii Krajowej ratownicy udzielali pomocy męż... więcej »
 
 

"BEZPIECZNY SIERPIEŃ 2018"

Data dodania: 2018-08-14
W dniach od 14 do 16 sierpnia 2018 roku policjanci z ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania w ramach akcji "Bezpieczny sierpień 2018", które mają na celu głównie zminimalizowa... więcej »
 
 

Zamiast pelargonii na balkonie hodował krzak konopi

Data dodania: 2018-08-14
Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową zatrzymali mieszkańca naszego miasta, który był podejrzewany o posiadanie narkotyków. W mieszkaniu mężczyzna posi... więcej »
 
 

Czujność pracownicy pozwoliła ująć sprawców...

Data dodania: 2018-08-14
Przed południem w poniedziałek patrol prewencji został skierowany do galerii przy ul. Warszawskiej w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie próbowano dokonać oszustwa. Na miejscu wzywająca Policję kobie... więcej »
 
 

Przyspieszają prace nad programem U - SPACE

Data dodania: 2018-08-14
Elementy systemu będą wykorzystywane m.in. przez  Polską Agencję Żeglugi Powietrznej, instytucję zapewniającą bezpieczeństwo ruchu lotniczego w polskiej przestrzeni powietrznej. Um... więcej »
 
 

Wspólna wizja polityki klimatycznej

Data dodania: 2018-08-13
W społecznej konferencji PRE_COP24 przedstawiono 21 referatów, których wysłuchało niespełna 300 gości. Polscy związkowcy wielokrotnie zwracali uwagę, że prowadzona polityka kli... więcej »
 
 

Zapraszamy na I Międzynarodowy Turniej Szachowy

Data dodania: 2018-08-13
 Zawody zostaną rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Na zwycięzców w poszczególnych kategoriach czeka łączna pula nagród w wysokości 8660 zł. Odrębną... więcej »
 
 

Ukryli skradziony agregat pod... snopkiem siana w...

Data dodania: 2018-08-10
W nocy ze środy na czwartek doszło na terenie naszego miasta do kradzieży z włamaniem. W godzinach porannych pracownica punktu sprzedaży nagrobków stwierdziła wybitą szybę i brak agre... więcej »
 
 

Dzielnicowi rozpoznali sprawcę kradzieży...

Data dodania: 2018-08-10
Wczoraj po południu w jednym ze sklepów przy ul. Powstańców Śląskich doszło do kradzieży rozbójniczej. Sprawca ukradł towar ze sklepu i po szarpaninie z ochroniarzem uciek... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 226
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola