Belka
Poniedziałek, 19 Kwietnia 2021   imieniny: Adolf, Leon, Tymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Fałszywi opiekunowie ...

Data dodania: 2019-05-13
Jastrzębscy mundurowi interweniowali wobec ojca oraz fałszywej matki i wujka, którzy znajdując się pod znacznym wpływem alkoholu, sprawowali opiekę nad 6 i 7-letnimi chłopcami. Wszyscy mie... więcej »
 
 

By zrozumieć nie tylko historię…

Data dodania: 2019-05-13
„Spotkanie z historią” - pod takim hasłem odbyło się szkolenie skierowane dla oficerów prasowych i policjantów prewencji kryminalnej z jednostek policji województwa ślą... więcej »
 
 

Zdarzenie drogowe na obwodnicy miasta

Data dodania: 2019-05-13
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zdarzenia, do którego doszło w piątek na skrzyżowaniu ulicy Drogi Głównej Południowej z ulicą Pochwacie. Przypom... więcej »
 
 

Trwają działania drogówki...

Data dodania: 2019-05-10
Dziś na terenie województwa śląskiego trwają działania "Prędkość". Policjanci z ruchu drogowego kontrolują od rana, czy kierowcy stosują się do obowiązujące... więcej »
 
 

74. rocznica zakończenia II wojny światowej

Data dodania: 2019-05-09
Związki kombatanckie, władze miasta, harcerze, zaproszeni goście oraz mieszkańcy naszego miasta wzięli udział w obchodach 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej. więcej »
 
 

Jazda 16-latka bez uprawnień i po alkoholu

Data dodania: 2019-05-09
Policjanci z jastrzębskiej drogówki przerwali nietypową przejażdżkę 16-latkowi. Nie mający uprawnień do jazdy i będąc po użyciu alkoholu nieletni, przewoził samochodem... więcej »
 
 

Podsumowanie działań NURD

Data dodania: 2019-05-09
Policjanci podsumowali działania "NURD". Podczas poniedziałkowej akcji, która trwała do godziny 22.00 stróże prawa zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drog... więcej »
 
 

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Data dodania: 2019-05-08
Czujność mieszkanki naszego miasta sprawiła, że nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. 19-letnia jastrzębianka zauważyła chwiejącego się mężczyzn... więcej »
 
 

Z pięściami na policjantów...

Data dodania: 2019-05-08
36 -latek odpowie za znieważenie policjantów. Pijany mężczyzna kierował obraźliwe słowa pod adresem mundurowych w miejscu przeprowadzania interwencji, jak i w szpitalu. W trakcie wykonywania cz... więcej »
 
 

Działania Policji w związku z fałszywymi alarmami...

Data dodania: 2019-05-07
Policjanci ustalają sprawcę bądź sprawców wywołania fałszywych alarmów bombowych w szkołach, w których odbywają się matury. Komendant Główny Policji na ... więcej »
 


Strona: 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 z 287
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola