Belka
Sobota, 2 Grudnia 2023   imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
 

Ujęcie obywatelskie złodzieja....

Data dodania: 2019-05-14
W ręce jastrzębskich policjantów wpadł 57-letni złodziej. Mężczyzna odpowie za kradzież dokumentów i gotówki w kwocie 1000 zł. Ujęło go 3 młodych mę... więcej »
 
 

Podsumowanie akcji...

Data dodania: 2019-05-14
Jastrzębska drogówka podsumowała działania "Prędkość", które odbyły się w piątek. Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drog... więcej »
 
 

Chcesz sprawdzić czy zdasz testy do Policji?...

Data dodania: 2019-05-14
Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach organizuje otwarte zajęcia dla wszystkich osób zainteresowanych procesem rekrutacji do służby w Policji. 5 i 12 czerwca br. w hali sportowej katowickiego oddzia&... więcej »
 
 

Fałszywi opiekunowie ...

Data dodania: 2019-05-13
Jastrzębscy mundurowi interweniowali wobec ojca oraz fałszywej matki i wujka, którzy znajdując się pod znacznym wpływem alkoholu, sprawowali opiekę nad 6 i 7-letnimi chłopcami. Wszyscy mie... więcej »
 
 

By zrozumieć nie tylko historię…

Data dodania: 2019-05-13
„Spotkanie z historią” - pod takim hasłem odbyło się szkolenie skierowane dla oficerów prasowych i policjantów prewencji kryminalnej z jednostek policji województwa ślą... więcej »
 
 

Zdarzenie drogowe na obwodnicy miasta

Data dodania: 2019-05-13
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zdarzenia, do którego doszło w piątek na skrzyżowaniu ulicy Drogi Głównej Południowej z ulicą Pochwacie. Przypom... więcej »
 
 

Trwają działania drogówki...

Data dodania: 2019-05-10
Dziś na terenie województwa śląskiego trwają działania "Prędkość". Policjanci z ruchu drogowego kontrolują od rana, czy kierowcy stosują się do obowiązujące... więcej »
 
 

74. rocznica zakończenia II wojny światowej

Data dodania: 2019-05-09
Związki kombatanckie, władze miasta, harcerze, zaproszeni goście oraz mieszkańcy naszego miasta wzięli udział w obchodach 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej. więcej »
 
 

Jazda 16-latka bez uprawnień i po alkoholu

Data dodania: 2019-05-09
Policjanci z jastrzębskiej drogówki przerwali nietypową przejażdżkę 16-latkowi. Nie mający uprawnień do jazdy i będąc po użyciu alkoholu nieletni, przewoził samochodem... więcej »
 
 

Podsumowanie działań NURD

Data dodania: 2019-05-09
Policjanci podsumowali działania "NURD". Podczas poniedziałkowej akcji, która trwała do godziny 22.00 stróże prawa zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drog... więcej »
 


Strona: 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 z 287
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola