Belka
Sobota, 18 Maja 2024   imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Pracownia Plastyczna ma 20 lat

Data publikacji: 2016-11-22, Data modyfikacji: 2016-11-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Pracownia Plastyczna ma 20 lat

Trudno w to uwierzyć, ale Pracownia Plastyczna Miejskiego Ośrodka Kultury ukończyła już 20 lat. Z tej okazji została zorganizowana wystawa podsumowująca długie lata działalności.

 

Pracownia plastyczna powstała w 1996 roku, aby stworzyć sprzyjające warunki do rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży. Obecnie mieści się w budynku Domu Zdrojowego. Prowadzą ją instruktorki: Renata Dziadek i Małgorzata Patek.

Zajęcia pobudzają kreatywność dzieci i rozwijają w nich pasję do sztuki. Tworzenie jest swego rodzaju formą rozwoju i sposobem na rozładowanie emocji. W przyjaznej atmosferze, podczas twórczej pracy, dzieci rozwijają swoją wyobraźnię i zdolności manualne. Na przestrzeni tych 20 lat zajęcia ewoluowały, poszerzono je o zajęcia dla dorosłych, plenery i wycieczki.

Wystawa czynna jest do 30 listopada w Galerii EpiCentrum.

redakcja, Źródło artykułu: jastrzebie.pl, Autor zdjęć: MOK Jastrzębie-Zdrój, Pracownia Plastyczna MOK
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola