Belka
Poniedziałek, 4 Grudnia 2023   imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
 

Na basenie odnaleziono 10-latka

Data dodania: 2019-06-25
Sukcesem zakończyły się trwające wczoraj poszukiwania 10-latka z Jastrzębia-Zdroju. Zaginięcie zgłosiła matka chłopca, gdy ten nie wrócił od taty. Poszukiwania prowadzili po... więcej »
 
 

Uciekał na widok mundurowych

Data dodania: 2019-06-25
Podczas patrolu ulicy Podhalańskiej, policjanci zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Policjanci, podejrzewając, że spożywanie alkoholu, nie było... więcej »
 
 

Nartokyki, dopalacze- nieodpowiedzialność do granic

Data dodania: 2019-06-25
Jastrzębscy policjanci spotkali się wczoraj z dużą nieodpowiedzialnością mężczyzny, który zażył bez żadnych oporów znalezioną wcześniej substancję... więcej »
 
 

Zatrzymany za posiadanie narkotyków

Data dodania: 2019-06-24
Policjanci prewencji w trakcie patrolu zatrzymali, do kontroli samochód, gdyż zauważyli, że osoby znajdujące się w nim nerwowo się zachowują. W trakcie wykonywanych czynności nie do&#... więcej »
 
 

Jechała za szybko - straciła prawo jazdy

Data dodania: 2019-06-24
Od dawna obowiązują nowe przepisy dotyczące kierujących pojazdami. Teraz policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.... więcej »
 
 

O mały włos od tragedii

Data dodania: 2019-06-24
Policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym kilkuletniej dziewczynki siedzącej na zewnętrznym parapecie okna. Kiedy funkcjonariusze weszli do mieszkania, okazało się, że je... więcej »
 
 

Okresowe ograniczenia oraz zakazy ruchu niektórych...

Data dodania: 2019-06-24
Mając na względzie przesunięcie zakończenia roku szkolnego na dzień 19 czerwca br., Minister Infrastruktury wydał rozporządzenie w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niekt&oacut... więcej »
 
 

Kontrole autokarów w czasie wakacji

Data dodania: 2019-06-21
Wakacje to także czas wzmożonego ruchu pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. W związku z tym mundurowi szczególną uwagę zwracają także n... więcej »
 
 

Nie bali się powiedzieć NIE

Data dodania: 2019-06-21
Trzech młodych mężczyzn nie pozwoliło, aby 22-latek kontynuował jazdę, będąc nietrzeźwy. Choć znali jastrzębianina bardzo dobrze, był to ich kolega, nie bali się pow... więcej »
 
 

Zatrzymali agresywnego poszukiwanego

Data dodania: 2019-06-21
Policyjni wywiadowcy z jastrzębskiej komendy zatrzymali w nocy mężczyznę, który groził zgłaszającemu, trzymając w ręku nóż. Oprócz niebezpiecznego przedmiotu p... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 287
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola