Belka
Piątek, 7 Października 2022   imieniny: Mirella, Marek, Sergiusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Działania...

Data dodania: 2019-06-17
Dzisiaj w całym kraju Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mają one na celu wyegzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obo... więcej »
 
 

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY ODDZIAŁU PREWENCJI...

Data dodania: 2019-06-13
Już w piątek, 14 czerwca serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Dla zwiedzających przygotowano wiele atrakcji. Oprócz pokazu sprzętu i wyposażenia ... więcej »
 
 

Wypadek motocyklisty na obwodnicy miasta

Data dodania: 2019-06-13
Jastrzębscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na Drodze Głównej Południowej w Jastrzębiu-Zdroju. W wyniku zdarzenia cię&... więcej »
 
 

Nowy sposób na opór

Data dodania: 2019-06-12
W czasie wolnym od pracy, policjant z jastrzębskiego zespołu wywiadowczego, zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna, za wszelką cenę, próbował zmieścić si... więcej »
 
 

CYFROWE OBSERWATORIUM BEZPIECZEŃSTWA - SZKOLENIE...

Data dodania: 2019-06-12
Śląska policja realizuje projekt "Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa województwa śląskiego- śląska policja bliżej społeczeństwa”, nowatorskie w skali kraju rozwi... więcej »
 
 

ZACHOWAJMY OSTROŻNOŚĆ PODCZAS UPAŁÓW!

Data dodania: 2019-06-12
Ze względu na słoneczną pogodę i wysokie temperatury powietrza, apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności. Pamiętajmy o wymagających naszej opieki – dzieciach, osobach niepe&#... więcej »
 
 

100 km na 100-lecie Polskiej Policji

Data dodania: 2019-06-12
W związku z przypadającymi na 2019 rok obchodami setnej rocznicy powstania Policji, jastrzębscy mundurowi wraz ze swoimi emerytowanymi kolegami przejechali na rowerach 100 km. Nie lada wyzwanie dla policjantó... więcej »
 
 

Jastrzębscy mundurowi dzieciom

Data dodania: 2019-06-11
Przy Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju zorganizowany został dzień dziecka. Najmłodsi, za sprawą mundurowych z jastrzębskiej komendy, miło spędzili czas. Przy pięknej, słone... więcej »
 
 

"Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-...

Data dodania: 2019-06-07
Błyskawiczny rozwój technik teleinformatycznych przynosi ludziom wiele korzyści, takich jak łatwość komunikacji i szybki dostęp do szerokiego spektrum informacji. Niesie jednak za sobą jed... więcej »
 
 

Jeden wyrok na kierowanie w stanie nietrzeźwości...

Data dodania: 2019-06-07
W dniu wczorajszym nietrzeźwa kobieta na ulicy 1-Maja, podjechała na parking, następnie postanowiła wynająć pokój w hotelu i skorzystać z SPA. Jednakże czujnym Paniom z recepcji nie u... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 287
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola