Belka
Sobota, 9 Grudnia 2023   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
 

POZOSTAWILI SAMOCHÓD I W NOGI...

Data dodania: 2019-05-21
W ręce policjantów jastrzębskiej prewencji wpadł kolejny nieodpowiedzialny kierowca wraz z pasażerem. Tym razem okazał się nim 29-latek, który nie dość, że ruszył w d... więcej »
 
 

BEZPIECZNY ROWERZYSTA

Data dodania: 2019-05-21
W dniu wczorajszym podkom. Robert Szablicki specjalista z wydziału ruchu drogowego w Szkole Podstawowej nr 14 w Jastrzębiu-Zdroju dla klas 4 i 5-tych przeprowadził zajęcia podsumowujące przygotowania cz... więcej »
 
 

Włamał się na myjnię samochodową

Data dodania: 2019-05-20
Kara nawet 10 lat więzienia grozi 36-letniemu mieszkańcowi Jastrzębia-Zdroju, podejrzanego o włamanie do samoobsługowej myjni samochodowej. Łupem mężczyzny padły pieniądze w kwocie... więcej »
 
 

Mistrzostwa Świata U20 w Bielsku-Białej i Tychach...

Data dodania: 2019-05-20
Od 23 maja do 15 czerwca 2019 roku wzrok kibiców będzie skierowany na Polskę, gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata piłkarzy do lat 20. Bielsko-Biała i Tychy, oprócz Bydgoszczy, ... więcej »
 
 

Narkotyki w samochodzie

Data dodania: 2019-05-20
W ubiegłym tygodniu policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego oraz zespołu wywiadowczego trzykrotnie prowadzili czynności wobec czterech mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków narkotycz... więcej »
 
 

POSZUKUJEMY ZAGINIONEGO

Data dodania: 2019-05-17
W dniu dzisiejszym zostało zgłoszone zaginięcie Paweła DOBRUCKI lat-45 mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. więcej »
 
 

Zuchwały złodziej torebek zatrzymany...

Data dodania: 2019-05-17
Policjanci jastrzębskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 27 -letniego mężczyznę, który ma na swoim koncie kilka kradzieży. Jastrzębianin dokonywał kradzieży torebek i przy tym ... więcej »
 
 

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek

Data dodania: 2019-05-16
W społeczeństwie cieszą się zaufaniem. Są cenieni, bo często spieszą na ratunek ludzkiego życia, narażają własne. W dniu wczorajszym w naszym mieście odbyły się... więcej »
 
 

Uważaj na "wnuczka"! Kolejne...

Data dodania: 2019-05-15
Pilnie potrzebuję pieniędzy babciu… - taki telefon może odebrać każdy z nas, nie zdając sobie sprawy, że może mieć do czynienia z przestępcą. Oszuści działaj&... więcej »
 
 

Bezpieczny Rowerzysta

Data dodania: 2019-05-14
Podkomisarz Robert Szablicki z jastrzębskiej drogówki przeprowadził prelekcje w Zespole Szkół Sióstr Salezianek w Jastrzębiu-Zdroju. W ramach akcji "Bezpieczny Rowerzysta" mundurowy wyja&... więcej »
 


Strona: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 z 287
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola