Belka
Poniedziałek, 4 Grudnia 2023   imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
 

W FOTELIKU, NIE TYLKO Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Data dodania: 2019-05-31
W dniu dzisiejszym policjanci prewencji, ruchu drogowego, oraz uczennice klasy mundurowej w Jastrzębiu- Zdroju, uczestniczyli w zorganizowanej akcji "W foteliku, nie tylko z okazji dnia dziecka". więcej »
 
 

Wizyta ruchu drogowego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Data dodania: 2019-05-30
Policjanci z jastrzębskiej jednostki z myślą o bezpieczeństwie seniorów spotkali się z słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Ślaskim w Jastrzębiu-Zdroju. Spotkan... więcej »
 
 

Z OKAZJI DNIA DZIECKA PRZYPOMINAMY

Data dodania: 2019-05-29
Aktualne zasady przewożenia dzieci w fotelikach bezpieczeństwa oraz innych urządzeniach przytrzymujących dla dzieci. więcej »
 
 

Dla każdego jest miejsce na drodze

Data dodania: 2019-05-28
To druga odsłona akcji informacyjno-edukacyjnej pn. Dla każdego jest miejsce na drodze, w tym roku, przygotowanej przez Policję, Sieć Badawczą Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji... więcej »
 
 

WAKACJE JUŻ Z KARTĄ ROWEROWĄ

Data dodania: 2019-05-28
W dniu wczorajszym ruch drogowy uczestniczył w Szkole Podstawowej nr 14 w Jastrzębiu Zdroju na przeprowadzeniu egzaminu na ich pierwsze "prawo jazdy", czyli kartę rowerową. więcej »
 
 

21-LATNI JASTRZĘBIANIN NIE BAŁ SIĘ, WSKOCZYŁ DO...

Data dodania: 2019-05-27
W sobotę po 21.00 młody jastrzębianin, gdy zauważył jak nietrzeźwy kierujący chce odjechać z parkingu przy szkole na ulicy Granicznej, pobiegł za kierującym, wskoczył w jad... więcej »
 
 

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Data dodania: 2019-05-27
Czujność 2 mężczyzn sprawiła, że nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. 39 i 45-letni mężczyźni zauważyłi kierującego, który po zaparkow... więcej »
 
 

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem biegaczek

Data dodania: 2019-05-27
W niedzielę na ulicach Jastrzębia, odbył się "Bieg Kobiet na 5+". Policjanci ruchu drogowego, zabezpieczali trasę, w obrębie której poruszały się uczestniczki tego sportowego wydarz... więcej »
 
 

Promowali służbę w policji na targach pracy

Data dodania: 2019-05-25
W Jastrzębiu Zdroju odbyły się Targi Pracy organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy. Wśród potencjalnych pracodawców nie zabrakło stanowiska przygotowanego przez jastrzębską Po... więcej »
 
 

Z myślą o pieszych

Data dodania: 2019-05-24
Dzisiaj na naszych drogach policjanci przeprowadzą działania "Bezpieczny Pieszy", których celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas akcji stróże prawa zwracać będ... więcej »
 


Strona: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 z 287
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola