Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowe stacje Jastrzębskiego Roweru Miejskiego

Data publikacji: 2018-09-03, Data modyfikacji: 2018-09-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Trzy nowe stacje zostały uruchomione na terenie Ruchów Zofiówka i Jas-Mos oraz przy ul. Armii Krajowej (Centrum Usług Wspólnych). Ilość rowerów zwiększyła się dwukrotnie, gdyż dzięki JSW Jastrzębski Rower Miejski wzbogacił się aż o 30 dodatkowych jednośladów. - Jastrzębski Rower Miejski to program pilotażowy, który – jak pokazują wyniki z trzech miesięcy – okazał się sukcesem. Rower miejski to przecież doskonały sposób na codzienne dojazdy. To najzdrowszy, najprzyjemniejszy i najtańszy środek transportu – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska, operatora Jastrzębskiego Roweru Miejskiego. Ze wszystkich stacji Jastrzębskiego Roweru Miejskiego można korzystać na tych samych zasadach. Wystarczy zarejestrować się w systemie na stronie RowerJastrzebie.pl lub w aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Należy też wpłacić 10 złotych do wykorzystania na opłaty związane z wypożyczaniem rowerów. Osoby, które mają już konto w systemie Nextbike założone w Jastrzębiu-Zdroju, Katowicach, Gliwicach czy innym mieście, mogą z niego skorzystać. Pierwsze pół godziny każdego wypożyczenia jest zawsze darmowe. Za przejażdżkę nieprzekraczającą godziny zapłacimy 1 zł. Aby skorzystać z roweru wystarczy podejść do terminala stacji wypożyczeń i postępować zgodnie z instrukcjami – wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru widoczny na ramie. Można też za pomocą aplikacji zeskanować kod QR na rowerze. Trwa to zaledwie kilka sekund. System odblokowuje wtedy rower i można udać się na przejażdżkę.  Po zakończeniu podróży wystarczy wpiąć rower w elektrozamek tej samej lub dowolnej innej stacji Jastrzębskiego Roweru Miejskiego. Jastrzębski Rower Miejski cieszy się bardzo dużą popularnością. Od 1 czerwca w systemie zarejestrowało się 700 osób. Z systemu skorzystało również 150 osób, które mają już założone konto w innym systemie Nextbike. Do tej pory dokonali oni łącznie 3000 wypożyczeń. Od soboty, 1 września, Jastrzębski Rower Miejski liczy 7 samoobsługowych stacji wypożyczeń i 60 rowerów.

Pełna treść wiadomości na: news-2000
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola