Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Data publikacji: 2018-10-31, Data modyfikacji: 2018-11-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Spotkania policjantów z dziećmi i młodzieżą już na stałe wpisały się w nasz kalendarz. Tym razem stróże prawa przeprowadzili prelekcje z uczniami z Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek w Jastrzębiu-Zdroju. Rozmowa dotyczyła głównie bezpiecznego poruszania się po drogach, ale i rozważnego korzystania z numeru alarmowego. Bardzo istotnym było także uświadomienie im jak ważną rolę odgrywają odblaski, dzięki którym kierowca już z daleka może zauważyć pieszego.

Pełna treść wiadomości na: jastrzebie.slaska.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/246310,W-trosce-o-bezpieczenstwo-najmlodszych.html
jastrzebie.slaska.policja.gov.pl, Źródło artykułu: jastrzebie.slaska.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola