Belka
Sobota, 18 Maja 2024   imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Autobus dla Caritas

Data publikacji: 2018-10-08, Data modyfikacji: 2018-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Prezes zarządu JSW Daniel Ozon przekazał symboliczny akt własności elektrycznego autobusu w minioną niedzielę, 7 października w Toruniu. Akt darowizny odebrał ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.  Sama uroczystość była częścią Niedzieli Św. Franciszka - Konferencji Ekologicznej pt. „Przebudzenie ekologiczne. Krok pierwszy – nie marnuję żywności”. W ramach imprezy w czterech miastach w Polsce – m.in. w Toruniu - odbywały się konferencje połączone z warsztatami kulinarnymi food waste oraz kiermaszem zdrowej żywności, których celem jest zmiana postaw społecznych względem środowiska naturalnego. „Mobilna ambasada”, czyli użyczony przez JSW autobus Mercedes Benz/ Automet , ma być wykorzystywany w kampaniach promujących taką postawę. W niemal czterotonowym pojeździe jest 11 miejsc siedzących, 3 miejsca stojące oraz miejsce na wózek inwalidzki. Autobus wyprodukowany przez firmę Automet Group z Sanoka na podzespołach Mercedesa-Benza jest wyposażony w silnik elektryczny BRUSA o mocy 74kW i baterie litowo-jonowe, które po pełnym naładowaniu pozwalają na przejechanie 200 km.

Pełna treść wiadomości na: news-2028
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola