Belka
Poniedziałek, 24 Czerwca 2019   imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wspieramy polską transplantologię

Data publikacji: 2018-09-12, Data modyfikacji: 2018-09-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Trzynasta edycja „Biegu po Nowe Życie” odbędzie się w sobotę 15 września. Na starcie w Parku Świętokrzyskim przy Pałacu Kultury i Nauki stanie ponad 70 sztafet. W ten sposób osoby po przeszczepach narządów udowadniają, że mogą żyć aktywnie. - Jeszcze nigdy w ośmioletniej historii biegu nie udało się zgromadzić na starcie aż tylu sztafet – cieszy się Arkadiusz Pilarz, dyrektor wydarzenia. - Będą z nami osobowości znane z poprzednich edycji między innymi  Jolanta Fraszyńska, Jacek Kopczyński, Małgorzata Potocka, Maciej Kurzajewski, Agnieszka Rylik, Tomasz Barański, Krzysztof Wieszczek, Paulina Sykut–Jeżyna, Marcin Mroczek, Jarosław Kret czy Olga Kalicka, będą także nasi nowi przyjaciele, którzy dołączają do „Biegu po Nowe Życie” między innymi Michał Żebrowski, Aleksandra Popławska, Piotr Głowacki, Michał Mikołajczak, Rafał Maserak, Elżbieta Romanowska czy Ewa Błachnio – wymienia Arkadiusz Pilarz. - Formuła „Biegu po Nowe” nie zmienia się: znane osoby ze świata teatru, filmu, estrady, mediów, nauki i sportu towarzyszą na trasie marszu osobom po przeszczepieniu tym, które na co dzień przekonują, że po ciężkiej chorobie można wrócić do sprawności i żyć aktywnie – mówi Przemysław Saleta, współtwórca i ambasador „Biegu po Nowe Życie”. - To dla nas wielkie święto, wspaniałe spotkanie wspaniałych ludzi, dawców takich jak ja, biorców i tych, którzy wspierają polską transplantologię – dodaje Saleta.

Pełna treść wiadomości na: news-2007
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola