Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Sprawdzone sposoby na jesienne wieczory

Data publikacji: 2017-10-19, Data modyfikacji: 2017-10-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Sprawdzone sposoby na jesienne wieczory

Jesień nie musi być nudna. Długie, jesienne wieczory to idealny czas, by rozwijać kreatywność dziecka. Pomysły leżą na leśnej ścieżce czy dawno nieodkurzanej półce z zabawkami - trzeba tylko po nie sięgnąć.

Coraz krótsze dni i szybko zapadający zmrok wpływają na nasze samopoczucie. Szczególnie odczuwają to dzieci, które dodatkowo muszą przestawić się z nieograniczonego czasu wolnego na poranne wstawanie i szkolne obowiązki. Jak poradzić sobie z jesienną aurą? Możliwości są nieograniczone - wystarczy puścić wodzę fantazji.

Gdy za oknem słońce

Nie bez przyczyny powstało powiedzenie „złota, polska jesień”. Las w trakcie tej pory roku mieni się kolorami, a jego zasoby mogą stać się inspiracją i skarbnicą wiedzy dla każdego dziecka. Październik to miesiąc, w którym żołędzie i kasztany można spotkać w każdym parku. Warto połączyć spacer z szukaniem leśnym eksponatów, z których powstaną  kasztanowo-żołędziowe ludziki. Wykorzystać można też łupiny kasztanów, świetnie nadające się na kolczaste skorupy dla jeży czy czapeczki dla oryginalnych zwierzątek.

Sposobem na świetną zabawę, a jednocześnie niezapomnianą lekcją przyrody, jest tworzenie zielników z jesiennych liści. Maluchy nie tylko będą miały frajdę w trakcie szukania najpiękniejszych okazów, ale przez zabawę poznają też nowe kształty, kolory czy zapachy. Starsze dzieci dzięki leśnej wycieczce nauczą się nowych gatunków drzew i krzewów oraz odróżniania grzybów jadalnych od trujących, których jesienią w polskich lasach nie brakuje.

W razie niepogody

Deszczowa pogoda to idealny czas do nadrobienia wydawniczych nowości, ale też niepowtarzalna okazja, by powrócić do najpiękniejszych bajek z dzieciństwa. Opowiadania przenoszą w świat przygód, zaczarowanych zwierząt i ulubionych bohaterów, pozwalając dziecku rozwijać wyobraźnię i pobudzać twórcze myślenie. Czytanie zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne naszych pociech, buduje silną więź między rodzicem, a dzieckiem, ma również nieoceniony wpływ na rozwój słownictwa i umiejętność wypowiadania się
w ciekawy sposób.

Lekiem na jesienną nudę są też kreatywne zabawy i gry planszowe, które integrują
z otoczeniem, uczą współpracy, zdrowej rywalizacji, ale też przegrywania - umiejętności cennych również w dorosłym życiu. Sprawdzonym sposobem na walkę z jesienną aurą są też kolorowanki dla dzieci, które przeżywają obecnie prawdziwy renesans. Oprócz tradycyjnych, papierowych wersji, coraz większą popularnością cieszą się ich interaktywne odpowiedniki. Dzieci najszybciej uczą się poprzez zabawę, a kolorowanki to świetny trening koncentracji, skuteczny sposób na naukę kolorów czy kształtów oraz zaprawa przez rozpoczęciem nauki pisania.

Prawdziwym hitem są kolorowanki interaktywne, wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość. Maluchy nie tylko mogą pokolorować lwa czy papugę, ale za pomocą darmowej aplikacji zobaczyć efekt swojej pracy w trójwymiarze - patrzeć jak dzikie zwierzę nagle „ożywa”, obserwować jak biega po stole, nakarmić je albo posłuchać wydawanych przez nie odgłosów - wyjaśnia Jarosław Zając z Wydawnictwa Piętka, które wprowadziło do swojej oferty serię Magicznych Kolorowanek 3D.

Wydawnictwo Piętka, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: Wydawnictwo Piętka
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola