Belka
Poniedziałek, 24 Czerwca 2019   imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Na Dawnej Stacji Kolejowej Jastrzębie Zdrój

 
Mój tato pracował w Jastrzębiu 48 lat temu,stawiał tam ślizgi,no i czasami przychodził na stację popatrzeć jak jeżdżą pociągi,i to jego epitet słychać na początku,i nic w tym dziwnego jak widzi miejsca które tętniły życiem,a które zostały zniszcone celowo. Kiedyś za słusznie minionych czasów wielu obywateli chciało mieszkać w Jastrzębiu,a dlatego że już po roku można było dostać mieszkanie,przeprowadzaly się tu również rodziny z Katowic, Dziś to niemal stu tysięczne miasto pozbawione przemysłu jest tylko sypialnią dla miast aglomeracji Śląskiej i samych Katowic, i co zaskakujące obsługa tak ogromnej masy ludzi nie była opłacalna dla PKP, więc przewozy zlikwidowano,jak się okazuje zwinięto również tory,obecnie stacja kolejowa Jastrzębie-Zdrój to już tylko kupa kamieni i zrujnowany budynek dawnego dworca.

 


yaeo38 Rail Travel & Adventure
 
Data pliku video: 2015-12-09, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola