W listopadzie placówka Zespołu Szkół nr 9 im. dr Mikołaja Witczaka wzięła udział w konkursie „Eko – Odkrywcy”, którego organizatorem jest firma Adwertajzing, Sp. z o.o., przy wsparciu Fundacji Nasza Ziemia, zaś fundatorem nagród Henkel Polska Sp. z o.o.
Zadaniem konkursowym było opracowanie autorskiego projektu o charakterze badawczym, w którym należało zaplanować takie metody i formy pracy, aby zaangażować uczniów do eksperymentowania, odkrywania i indywidualnego poznawania różnych zjawisk przyrodniczych.
Zgłosiliśmy do konkursu projekt autorstwa Małgorzaty Reichman pt. „Eko – Goście Łąki Kwietnej”, który zakładał, jako główny cel: prowadzenie badań dotyczących liczebności i stałości występowania gatunków owadów zapylających na założonej i obserwowanej łące kwietnej. Głównym założeniem projektu było wyposażenie naszych wychowanków w umiejętności praktyczne podczas prowadzenia prac ogrodniczych związanych z zakładaniem łąki kwietnej oraz szkolnego ogrodu, jak również zaznajomienie ich z różnymi gatunkami kwiatów nektarowych najchętniej odwiedzanymi przez owady.
Po weryfikacji formalnej projekt został zaakceptowany, jako zgodny z wymogami Konkursu. Następnie Komisja Konkursowa wyłoniła 20 najciekawszych projektów, które trafiły do finału. Nasz projekt trafił do Galerii Finałowej. Drugi etap weryfikacji był najbardziej emocjonujący. Otóż głosowanie Internautów miało zadecydować o wyborze dziesięciu zwycięskich projektów. W trakcie dwóch tygodni głosowania wyniki plasowały się bardzo różnorodnie. Emocje sięgały zenitu! Jednakże dzięki poparciu wielu uczniów, rodziców, nauczycieli i przyjaciół odnieśliśmy zwycięstwo! Znaleźliśmy się w wśród zdobywców Nagrody Głównej, którą jest dofinansowanie projektu w wysokości 5 000 zł od marki Persil.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w nasz sukces. Koordynatorzy projektu:
Małgorzata Reichman, Barbara Celary, Andrzej Komorowski.
Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola