Belka
Poniedziałek, 10 Lutego 2025   imieniny: Elwira, Jacek, Scholastyka
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zabawa poprzez sport

Data publikacji: 2013-10-30, Data modyfikacji: 2013-10-31
A A AWydrukDrukuj  
 

Kilkudziesięciu zawodników z województwa śląskiego przyjechało do Jastrzębia-Zdroju by wziąć udział w XII Regionalnym Dniu Treningowym Olimpiad Specjalnych. Impreza odbyła się 30 października w hali widowiskowo-sportowej.

 

Uroczystości rozpoczął uroczysty przemarsz zawodników. Następnie odbyła się ceremonia wciągnięcia flagi olimpiad specjalnych i odczytanie przysięgi. – Rok temu, kiedy spotkaliśmy się w hali Omega, obiecałem, że następna impreza odbędzie się już w nowej hali widowiskowo-sportowej, w której właśnie dziś gościmy. Sport to rywalizacja. Życzę wam, żeby ta wasza rywalizacja była zdrowa i przynosiła same radości – tymi słowami prezydent miasta Marian Janecki, otworzył XII Regionalny Dzień Treningowy Olimpiad Specjalnych.

Regionalny Dzień Treningowy jest ukoronowaniem całorocznych przygotowań zawodników w ramach tzw. Programu Treningu Aktywności Motorycznej. Jest to program sportowo-rehabilitacyjny skierowany do osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim oraz do osób ze znacznymi dysfunkcjami ruchowymi. Zawodnikami są osoby, które nie mogą brać udziału w tradycyjnych dyscyplinach sportowych.

Organizatorami zawodów byli: Klub Olimpiad Specjalnych „Iniemamocni”, Zespół Szkół Specjalnych nr 10 im. ks. prof. J. Tischnera, Śląski Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.



UM Jastrzębie, Źródło artykułu: www.jastrzebie.pl, Autor zdjęć: UM Jastrzębie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola