Belka
Wtorek, 11 Lutego 2025   imieniny: Maria, Lucjan, Lazarz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Wernisaż pasteli Marcina Rodzika

Data publikacji: 2013-05-07, Data modyfikacji: 2013-05-07
A A AWydrukDrukuj  
 

Pastele Marcina Rodzika będzie można podziwiać od 10 maja w galerii „Epicentrum”. Tego samego dnia w galerii odbędzie się wernisaż artysty. Początek o godz. 18.00.

 

Marcin Rodzik, urodzony w 1984 roku jest osobą niepełnosprawną z autyzmem. Absolwent Domu Nauki i Rehabilitacji, uczestnik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jastrzębiu-Zdroju. Od dzieciństwa jest zafascynowany różnymi dziedzinami sztuki, bierze udział w zajęciach i konkursach plastycznych. Jego ulubiona technika to pastele. Duży wpływ na rozwój artystyczny Marcina miał udział w pracowniach prowadzonych przez Natalię Słobodzian w Domu Nauki i Rehabilitacji, Aleksandrę Dramińską i Beatę Sochę z Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz prowadzących zajęcia Studium Rysunku i Grafiki w Miejskim Ośrodku Kultury. Marcin Rodzik to czterokrotny uczestnik Międzynarodowych Konfrontacji Artystycznych im. Andrzeja Resa w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Nagrody i wyróżnienia :

Nagroda w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Rembrandt – Czarodziej Światła” Rybnik 2006, nagroda I stopnia – IV Międzynarodowe Biennale Sztuki Książki – Gliwice 2008, wyróżnienie - Festiwal Zjawisk Artystycznych „Cyklorama” – Jastrzębie-Zdrój 2010.

Pierwsza indywidualna wystawa pt. Marcin Rodzik – „Artysta autysta” w ramach Jastrzębskiej Galerii Młodych odbyła się w galerii „Ciasna” w 2011 roku.

Wystawa odbędzie się w ramach cyklu wystaw „50 do setki”.



UM Jastrzębie, Źródło artykułu: www.jastrzebie.pl, Autor zdjęć: UM Jastrzębie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola