Belka
Wtorek, 4 Lutego 2025   imieniny: Weronika, Mariusz, Andrzej
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Taniej do Śląskiego ZOO

Data publikacji: 2014-01-14, Data modyfikacji: 2014-01-14
A A AWydrukDrukuj  
 

Śląski Ogród Zoologiczny przystąpił do programu „Rodzina 3+”. Dzięki temu mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju, którzy posiadają kartę „Rodzina 3+”, będzie przysługiwał 50% rabat przy zakupie biletów wstępu do ZOO.

 

- Mam nadzieję, że bardzo promocyjne ceny biletów wstępu do Śląskiego ZOO z rabatem w wysokości 50% od cen cennikowych będą atrakcją dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju, tym bardziej, że z roku na rok posiadamy większą kolekcję cennych gatunkowo  zwierząt oraz nowe wybiegi i pawilony dla ich ekspozycji – czytamy w piśmie Jolanty Kopiec, dyrektora Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

 

Przypomnijmy, że nasze miasto opiekuje się zwierzęciem ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie. Jest to pantera śnieżna, popularnie zwana irbisem. Przy jej klatce znajduje się tabliczka reklamowa zawierająca krótką informację o naszym mieście. Na utrzymanie pantery miasto przeznacza miesięcznie 500 zł.

 

Do programu „Rodzina 3+” przystąpiło już ponad 500 jastrzębskich rodzin. Dzięki temu mają one możliwość korzystania ze zniżką z miejskich atrakcji, ale nie tylko, bo do programu włączyli się też przedsiębiorcy.

 

- O kartę „Rodzina 3+” mogą ubiegać się rodziny wielodzietne, zameldowane w naszym mieście, gdzie rodzic lub rodzice mają na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 lat. W przypadku, gdy dziecko studiuje lub uczy się i jednocześnie nie pracuje, wiek ten został przesunięty do 24 lat – wyjaśnia prezydent miasta Marian Janecki.

 

Ulga w wysokości 50% przysługuje na zakup biletów wstępu, w tym karnetów, na obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także przy zakupie biletów na seans do kina Centrum. Latem ogromnym zainteresowaniem cieszyło się kąpielisko „Zdrój”, a obecnie lodowisko „Jastor”. Pozytywnym zjawiskiem jest to, że do programu włączają się kolejne podmioty. Są wśród nich księgarnie, biuro rachunkowe, miejsca oferujące atrakcje dla dzieci, klub sportowy czy szkoła tańca. Dzięki przedsiębiorcom, program jeszcze bardziej zyskuje na atrakcyjności. Przy okazji zachęcamy firmy do składania deklaracji, bo takie działania to nie tylko jeden z elementów budowania pozytywnego wizerunku, ale też reklama. Lista podmiotów jest umieszczona na stronie internetowej jastrzębskiego magistratu, a każda rodzina w momencie składania wniosku dostaje wykaz wszystkich prywatnych podmiotów biorących udział w programie.

 

O kartę można ubiegać się w Urzędzie Miasta, przy czym jej uzyskanie wymaga złożenia wniosku. Karta wydawana jest w ciągu miesiąca od złożenia dokumentów i przez rok zachowuje ważność.



UM Jastrzębie, Źródło artykułu: www.jastrzebie.pl, Autor zdjęć: UM Jastrzębie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola