Belka
Wtorek, 4 Lutego 2025   imieniny: Weronika, Mariusz, Andrzej
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Szusowali na slalomie

Data publikacji: 2014-02-10, Data modyfikacji: 2014-02-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Już po raz siódmy mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju wzięli udział w Rodzinnym Slalomie Gigancie o puchar Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój. Zawody rozegrano 9 lutego w Istebnej na wyciągu narciarskim Złoty Groń.

 

Jastrzębianie wystartowali w kilku kategoriach. I tak wśród przedszkolaków w kategorii dziewczynek najlepsza okazała się Marlena Miśkowiec, a wśród chłopców Wiktor Makuła. W kategorii klas I-III SP, najlepsza z dziewczynek była Natalia Holesz, a z chłopców Jan Zając. Wśród zawodników z klas IV-VI jako pierwsza slalom pokonała Zuzanna Żaczek, a z chłopców Dominik Bąk. W kategorii szkół gimnazjalnych równych sobie nie mieli Wiktoria Morawska i Patryk Zając, a ze szkół ponadgimnazjalnych Martyna Makuła i Bartosz Szarlej. Wśród kobiet w poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsze okazały się Katarzyna Janecka, Marzena Morawska i Marzena Mazur. Wśród panów jako pierwsi metę pokonali: Patryk Szatkowski, Franciszek Gojowy, Jacek Zając, Marian Noga i Józef Mazgaj.

Kolejny Rodzinny Slalom Gigant był świetną okazją nie tylko do wyścigu w sportowych zmaganiach, ale także do doskonałej zabawy.

 

 

UM Jastrzębie, Źródło artykułu: www.jastrzebie.pl, Autor zdjęć: UM Jastrzębie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola