Belka
Wtorek, 4 Lutego 2025   imieniny: Weronika, Mariusz, Andrzej
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Sylwia Brączek i Damian Rduch w gronie finalistów

Data publikacji: 2014-01-09, Data modyfikacji: 2014-01-09
A A AWydrukDrukuj  
 

51 uczniów z 37 szkół ponadgimnazjalnych wywalczyło miejsce w finale VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Bezpłatne studia, praktyki i staże oraz cenne nagrody rzeczowe są już na wyciągnięcie ręki.

 

Finał olimpijskich zmagań odbędzie się 7 marca w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

 

Tegoroczni finaliści pokonali niemal 7 tys. konkurentów, wykazali się dużą pracowitością, wiedzą i opanowaniem. Przed nimi jeszcze jedna próba – ta najważniejsza. Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej to najtrudniejszy etap, bo złożony w całości z zadań i pytań problemowych. Przystąpią do niego Damian Rduch i po raz drugi Sylwia Brączek – reprezentanci Zespołu Szkół nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Uczniowie mają dwa miesiące na perfekcyjne opanowanie zagadnień związanych z tematem przewodnim VI edycji olimpiady – rolą transportu i spedycji, a także tego, co sprawia olimpijczykom najwięcej trudności – słownictwa logistycznego w wybranym języku obcym. Ostatnim zadaniem finału będzie tradycyjnie tłumaczenie podstawowych zwrotów używanych w terminologii branżowej na język angielski, niemiecki lub rosyjski.

 

„Olimpijski sukces zmienia życie, otwiera drogę do kariery – mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. Dla wielu młodych ludzi podjęcie studiów w Poznaniu byłoby niemożliwe, gdyby nie olimpiada. Finaliści to elitarna grupa, o którą zabiegają pracodawcy. Są to młodzi, ambitni ludzie z ogromnym potencjałem. Wielu z nich jeszcze przed rozpoczęciem studiów dostaje oferty pracy w renomowanych firmach logistycznych.”

 

W październikowym pierwszym etapie, wystartowało niemal 7 tys. uczniów z 270 szkół. 534 uczniów przeszło do etapu okręgowego, który odbył się w 5 grudnia w 11 miastach na terenie całego kraju. Finał odbędzie się 7 marca w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, a uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 4 kwietnia.



UM Jastrzębie, Źródło artykułu: www.jastrzebie.pl, Autor zdjęć: UM Jastrzębie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola