15 stycznia grupa Bęcki wzięła udział w V Festiwalu Jasełek w Sosnowcu. Grupa została przygotowana przez nauczycielki: Magdalenę Fojkis-Ślosarczyk, Katarzynę Nowak oraz Katarzynę Molewską.
Grupa Bęcki z PP 26 zaprezentowała nowatorskie jasełka pt. „Jasełka w rytmie samby”. Nowatorskie ze względu na scenografię którą była dżungla a nie szopka jak to jest zazwyczaj w tradycyjnych jasełkach, innowacyjne również ze względu na to w jaki sposób została zaprezentowana historia narodzenia Jezusa. Wszystkie piosenki, pastorałki i kolędy zostały specjalnie przerobione przez nauczycielki, na potrzebę przedstawienia i dostosowane do podkładów muzycznych reggae czy muzyki latynoamerykańskiej. Występ małych jastrzębskich aktorów spotkał się z wielkim zainteresowaniem jurorów. Można było słyszeć wybuch różnych emocji: radości, zachwytu, zadziwienia i ekscytacji. Pokaz zakończył się owacjami na stojąco i gratulacjami. Dzieci po występie czuły się jak prawdziwe gwiazdy.
17 stycznia zostały ogłoszone wyniki festiwalu. Jury w skład którego wchodzili profesjonalni aktorzy i ludzie związani zawodowo z teatrem: Przemysław Kania, Agnieszka Faracik, Urszula Rupala i Michał Nowak, zadecydowali, iż to właśnie Bęcki z Przedszkola 26 zdobyły 1 miejsce. Wręczając nagrodę jurorzy podkreślili że mali aktorzy z Jastrzębia-Zdroju byli bez konkurencyjni i jednogłośnie wygrali z pozostałymi 15 przedszkolami startującymi w konkursie. Przewodniczący jury Przemysław Kania zwrócił uwagę na obycie dzieci ze sceną, grę aktorska, dykcję, choreografię, stroje oraz ciekawy scenariusz. Dzieci po występie w Sosnowcu były szczęśliwe że zostały docenione za swoją pracę ale również zasmuciły się że był to ich ostatni występ, dlatego wychowawczynie grupy postanowiły zorganizować jeszcze jeden pokaz. Być może większa publiczność będzie mogła oglądać naszych małych artystów już po feriach.
Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola