Codziennie słyszymy o kierowcach poruszających się pojazdami po spożyciu alkoholu. Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju umożliwia badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Z badania może skorzystać każdy kierowca.
Pijanych kierowców nie odstraszają kary przewidziane za tego typu czyn, jak i świadomość realnego zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego jaki stwarzają siadając za kierownicą swojego pojazdu „po spożyciu”. Wielokrotnie jako powód takiego zachowania kierowcy przytaczają argument o braku wiedzy na temat działania alkoholu na swój organizm bądź też subiektywnej pewności co do swojego stanu.
Z profesjonalnego analizatora wydechu typu Alcotest 7410 można korzystać w siedzibie Straży Miejskiej mieszczącej się w budynku Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju przy al. Piłsudskiego 60. Wykonywanie badania możliwe jest przez całą dobę w ciągu całego tygodnia
Pamiętajmy, że w Polsce dopuszczalny poziom stężenia alkoholu we krwi kierowcy wynosi 0,2 promila. Stężenie od 0,2 do 0,5 promila określa się jako stan po użyciu alkoholu, a stężenie powyżej 0,5 promila jako stan nietrzeźwości. Kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu jest wykroczeniem drogowym, określonym w art. 87 kodeksu wykroczeń i zagrożonym karą aresztu albo grzywny. Z kolei kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem określonym w art. 178 a kodeksu karnego, zagrożonym karą pozbawienia wolności. Dodatkowo w obydwu przypadkach sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.
Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola