„Wypisz, wymaluj” to tytuł spotkania dla uczniów klas III i IV szkół podstawowych, jakie 12 kwietnia o godzinie 10.00 odbędzie się w Bibliotece Głównej przy ul. Wielkopolskiej 1a.
Spotkanie poprowadzi autorka książek dla dzieci Ewa Stadtmüller, a towarzyszyć jej będzie ilustrator Łukasz Zabdyr.
Ewa Stadtmüller zadebiutowała w 1995 roku bajką „O tym jak robaczek świętojański otrzymał świetlistą szatkę”. Ma na swym koncie ponad sto książeczek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, zagadki, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend. Od 2010 roku jest członkiem Polskiej Sekcji IBBY.
Łukasz Zabdyr jest grafikiem komiksowym, ilustratorem książek i opowiadań dla dzieci. Jego debiut książkowy przypadł w 1991 roku. W roku 1999 zadebiutował jako twórca komiksów serią humorystycznych stripów „Jacuś” do tygodnika dla dzieci „Dominik”.
Projekt „Jastrzębski Przystanek Literacki” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
![]() |
Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola