Belka
Wtorek, 11 Lutego 2025   imieniny: Maria, Lucjan, Lazarz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Śląskie hałdy na fotografiach

Data publikacji: 2012-08-08, Data modyfikacji: 2012-09-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Śląskie hałdy na fotografiach

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 10 sierpnia do galerii „Pod Sową” na wernisaż wystawy fotografii Mariana Miełka pt. „Jak na Marsie”. Początek wernisażu zaplanowano na godzinę 18.00.

 

Marian Miełek ur. w Radlinie, mieszka w Marklowicach, długoletni pracownik KWK „Marcel”. Przygodę z fotografią rozpoczął we wczesnych latach młodzieńczych czynnie uczestnicząc w przedsięwzięciach fotograficznych w Klubie Fotograficznym w ZDK w Radlinie, w Jastrzębskim Klubie Fotograficznym „NIEZALEŻNI” oraz w Klubie Fotograficznym „FORMAT” w Rybniku. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Nagrodzony i wyróżniony w kilkudziesięciu konkursach fotograficznych o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

 

- W projekcie „Jak na Marsie” przedstawiłem oba oblicza śląskich hałd, tych czerwonych, które bezpowrotnie znikają z naszego krajobrazu i tych nowych, czarnych, które powstają niezauważone przez większość mieszkańców naszego regionu. Projekt „Jak na Marsie” jest kontynuacją pracy twórczej, a jednocześnie hołdem dla wielu znanych śląskich fotografików, dla których krajobraz przemysłowy i śląskie hałdy były inspiracją twórczą, z której przez dziesięciolecia stworzyli Śląską Szkołę Krajobrazu, a ja jestem tej szkoły cząstką – powiedział Marian Miełek

 

Wystawę można podziwiać do końca sierpnia.

 

jastrzebie.pl, Źródło artykułu: jastrzebie.pl, Autor zdjęć: jastrzebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola