Belka
Wtorek, 4 Lutego 2025   imieniny: Weronika, Mariusz, Andrzej
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Radni spotkali się na sesji nadzwyczajnej

Data publikacji: 2014-02-13, Data modyfikacji: 2014-02-13
A A AWydrukDrukuj  
 

Uchwałę w sprawie przyjęcia uzupełnienia nr 5 do Lokalnego Programu Rewitalizacji Jastrzębia-Zdroju na lata 2008-2015 przyjęli radni podczas sesji nadzwyczajnej, która odbyła się 12 lutego.

 

Konieczność zwołania sesji w trybie pilnym wynikała z potrzeby przyjęcia piątego uzupełnia Lokalnego Programu Rewitalizacji Jastrzębia-Zdroju na lata 2008 – 2015 o dwa projekty: 1. Rewitalizacja terenów parkowych w dzielnicy Zdrój w Jastrzębiu-Zdroju – projekt w części inwestycyjnej został zrealizowany w latach 2008 – 2013. 2. Budowa fontanny solankowej w Parku Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju. Integralnym elementem aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji Jastrzębia-Zdroju 2008 - 2015 jest uzgodnienie z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Katowicach odstąpienia od przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko, które otrzymano 5 lutego. Miasto podjęło decyzję o aplikowaniu o środki na dofinansowanie  projektów w ramach Poddziałania 6.2.1. Rewitalizacja – „duże miasta”, Priorytet VI. „Zrównoważony rozwój miast” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013. Zgodnie z wytycznymi konkursowymi niezbędnym załącznikiem do każdego projektu, który ubiega się o dofinansowanie ze środków unijnych, jest Lokalny Program Rewitalizacji.



UM Jastrzębie, Źródło artykułu: www.jastrzebie.pl, Autor zdjęć: UM Jastrzębie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola