Belka
Wtorek, 4 Lutego 2025   imieniny: Weronika, Mariusz, Andrzej
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Radni spotkali się na sesji nadzwyczajnej

Data publikacji: 2013-08-28, Data modyfikacji: 2013-08-28
A A AWydrukDrukuj  
 

Trzy projekty uchwał rozpatrywali radni podczas XIV sesji nadzwyczajnej Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój, która odbyła się 27 sierpnia.

Sesja została zwołana na wniosek prezydenta miasta. Pilne obrady wynikały z konieczności dokonania zmian w budżecie miasta oraz wieloletniej prognozie finansowej, umożliwiających złożenie i przygotowanie wniosków o dofinansowanie projektu z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 pn. „Baw się i ucz” oraz „Uczymy się języka przez zabawę”. Projekty polegają na modernizacji i budowie placów zabaw w Parku Zdrojowym i realizowane są w partnerstwie z miastami Karwina i Hawierzów. Wnioski należy złożyć do 6 września. Ponadto konieczne było wprowadzenie do budżetu 2013 roku środków finansowych zarówno po stronie dochodów, jak i wydatków w zakresie dofinansowania przez JSW S.A. KWK „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” zadania „remont ulicy Węglowej” z tytułu szkód górniczych.

Do porządku obrad wprowadzono też projekt uchwały w sprawie przystąpienia Miasta Jastrzębie-Zdrój do realizacji projektu partnerskiego „Internet w każdym domu. Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Subregionie Zachodnim Województwa Śląskiego”. Związek Subregionu Zachodniego z siedzibą w Rybniku zwrócił się do Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój z propozycją wspólnej aplikacji o środki finansowe w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 8. Oś. Priorytetowa Społeczeństwo informacyjne – zwiększenie innowacyjności gospodarki, Działanie 8.3. Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion. W ramach projektu przewidziano objąć wsparciem 30 gospodarstw domowych oraz utworzyć/zmodernizować 5 punktów dostępu do Internetu. Celem projektu jest zapewnienie dostępu do Internetu dla osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym z powodu trudnej sytuacji materialnej lub niepełnosprawności. Ze względu na poziom dofinansowania projektów w ramach PO IG, który wynosi 100 % wartości kosztów kwalifikowanych, Jednostki Samorządu Terytorialnego biorące w nim udział nie ponoszą żadnych kosztów związanych z jego realizacją. 23 sierpnia do jastrzębskiego magistratu  wpłynęła informacja o przyznanym dofinansowaniu dla projektu.

Wszystkie uchwały zostały przyjęte przez radnych.


UM Jastrzębie, Źródło artykułu: www.jastrzebie.pl, Autor zdjęć: UM Jastrzębie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola