„Baw się i ucz” to tytuł kolejnego projektu, który otrzymał wsparcie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.
Partnerski projekt Jastrzębia-Zdroju i Hawierzowa (RCZ) zakłada budowę placów zabaw dla dzieci w obu miastach oraz wydanie projektowej publikacji adresowanej do dzieci z elementami nauki języka polskiego i czeskiego, która dystrybuowana będzie m.in. w jastrzębskich szkołach. Zaplanowana w niniejszym projekcie inwestycja adresowana jest do dzieci starszych, w wieku szkolnym. Z przestrzennego zestawu zabawowego (m.in.: wieże z podestami, trap wejściowy, ruchome belki, tunel linowy, zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, przelotnie linowe) rozwijającego sprawność dzieci i ich równowagę oraz zestawu huśtawek (w tym tzw. bocianie gniazdo) dzieci będą mogły skorzystać we wrześniu br. Wtedy też zaplanowano oficjalne otwarcie inwestycji połączone z eventem dla dzieci.
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013
za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński
Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola