Belka
Wtorek, 4 Lutego 2025   imieniny: Weronika, Mariusz, Andrzej
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Pamiętajmy o paragonach

Data publikacji: 2014-01-23, Data modyfikacji: 2014-01-23
A A AWydrukDrukuj  
 

Ruszyła ogólnopolska akcja Ministerstwa Finansów „Nie bądź jeleń, weź paragon”. Akcja ma na celu zachęcić kupujących do brania paragonu.

 

Pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej, urzędów skarbowych województwa śląskiego wspólnie z innymi służbami będą sprawdzali przestrzeganie przez przedsiębiorców obowiązku ewidencji sprzedaży na kasach fiskalnych. Po raz kolejny pracownicy Urzędów skarbowych oprócz działań kontrolnych będą prowadzić społeczno-edukacyjną kampanię zachęcającą do brania paragonu.

 

Kontrolerzy sprawdzą prawidłowość:

- posiadania kasy fiskalnej oraz dokonywania na niej rejestracji sprzedaży towarów,

- wydawania paragonów stwierdzających dokonanie sprzedaży,

- prowadzenia działalności zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa podatkowego.

 

Wzmożone kontrole prowadzone będą nie tylko w godzinach urzędowania. Czynności prowadzone będę również w godzinach wieczornych, nocnych a także w dni wolne od pracy, czyli w soboty i niedziele. Jednym z celów akcji jest informowanie podatników o korzyściach płynących z posiadania paragonu. Paragon to podstawowy dowód dokonanych przez nas zakupów, który może okazać się niezbędny przy składaniu ewentualnych reklamacji lub zwrotu towaru. Aby skutecznie dochodzić swoich roszczeń potrzebny jest właśnie paragon, dlatego warto o nim pamiętać odchodząc od kasy. Odbierając dowód zakupu każdy z nas może dokładnie sprawdzić, za co i ile płaci. Paragon pozwala na łatwiejsze porównanie cen proponowanych przez różnych sprzedawców. Paragon powinien być czytelny i zawierać wszystkie informacje określone przepisami prawa m.in. nazwę przedsiębiorcy, datę sprzedaży, nazwę towaru i jego cenę.

 

Akcja jest prowadzona przez resort finansów od 10 lat. W tym roku minimalna kwota mandatu wynosi 168 zł a najwyższa 3.360 zł. Akcja potrwa do 2 marca.



UM Jastrzębie, Źródło artykułu: www.jastrzebie.pl, Autor zdjęć: UM Jastrzębie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola