Belka
Wtorek, 4 Lutego 2025   imieniny: Weronika, Mariusz, Andrzej
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Nauka języka przez zabawę

Data publikacji: 2014-02-21, Data modyfikacji: 2014-02-21
A A AWydrukDrukuj  
 

„Uczymy się języka przez zabawę” to tytuł kolejnego projektu, który otrzymał wsparcie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

 

Partnerski projekt Jastrzębia-Zdroju i Karwiny (RCZ) zakłada budowę placów zabaw dla dzieci w obu miastach oraz wydanie kart pexeso-memory z elementami nauki języka polskiego i czeskiego, które dystrybuowane będą m.in. w jastrzębskich przedszkolach. Zaplanowana w niniejszym projekcie inwestycja adresowana jest do dzieci młodszych, w wieku przedszkolnym. Już we wrześniu br. dzieci będą mogły skorzystać z kolorowego zestawu zabawowego tj. lokomotywy z wagonikami i zjeżdżalniami , domku zabawowego z ławeczkami i stolikiem, równoważni oraz zestawu huśtawek. Wtedy też zaplanowano oficjalne otwarcie inwestycji połączone z eventem dla dzieci. 

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach

Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013

za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński



UM Jastrzębie, Źródło artykułu: www.jastrzebie.pl, Autor zdjęć: UM Jastrzębie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola