Belka
Wtorek, 4 Lutego 2025   imieniny: Weronika, Mariusz, Andrzej
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Katolik na blogu

Data publikacji: 2013-11-15, Data modyfikacji: 2013-11-15
A A AWydrukDrukuj  
 

Z entuzjazmem bierze udział w publicznej dyskusji na temat Kościoła i co więcej w ciekawy sposób potrafi o nim opowiadać.

 

Na kilka pytań dotyczących jego działalności w Internecie i nie tylko odpowie komentator katolicki, autor bloga „Bóg, honor & rock’n’roll!” oraz współtwórca programu „Bez Imprimatur” – jastrzębianin, Mateusz Ochman.

Dziś jesteś popularnym katolickim blogerem, komentatorem dość często pojawiającym się w mediach. Kiedy w takim razie pojawiło się u Ciebie „zainteresowanie” Kościołem?

 

Temat wiary od zawsze był obecny w mojej rodzinie. Rodzice wychowywali mnie i moje rodzeństwo w wielkiej miłości do Pana Boga i Kościoła. Nigdy jednak niczego nie wymuszali. Raczej świadectwem życia pokazywali (i ciągle to robią), że życie jest pełnowartościowe tylko z Panem Jezusem, że to On daje prawdziwą wolność i radość. Naturalną konsekwencją fascynacji dobrym życiem moich rodziców było więc zainteresowanie się teologią, czy szerzej: „sprawami” Kościoła. Nie pamiętam, kiedy dokładnie to nastąpiło, w każdym razie w okolicach dwunastego roku życia. Czytałem wszystko, co wpadało mi w ręce: od Katechizmu Kościoła Katolickiego, przez encykliki papieskie po prasę religijną. Zacząłem traktować swoją wiarę serio, nie ograniczając jej w sposób rozumowy do wysłuchania niedzielnego kazania. I tak jakoś poszło.

 

Cały wywiad można przeczytać w najnowszym numerze miesięcznika "Jastrząb"



UM Jastrzębie, Źródło artykułu: www.jastrzebie.pl, Autor zdjęć: UM Jastrzębie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola