Belka
Wtorek, 4 Lutego 2025   imieniny: Weronika, Mariusz, Andrzej
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Jastrzębski Węgiel bez pucharu

Data publikacji: 2014-03-16, Data modyfikacji: 2014-03-16
A A AWydrukDrukuj  
 

 

Dzisiejsze finałowe spotkanie turnieju Enea Cup wyłoniło tegorocznego zdobywcę Pucharu Polski. Jastrzębski Węgiel przegrał w finale z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3.

 

Każda seria kiedyś się kończy. Niestety fantastyczna seria 17 zwycięstw z rzędu w wykonaniu siatkarzy Jastrzębskiego Węgla skończyła się właśnie dziś, podczas finałowego spotkania o Puchar Polski. W zielonogórskim turnieju Enea Cup jastrzębianie spisywali się bardzo dobrze pokonując w ćwierćfinale ekipę Cerradu Czarnych Radom, a w półfinałowym spotkaniu mistrzów Polski – Asseco Resovię Rzeszów. W finale jastrzębianie spotkali się z obrońcami Pucharu Polski, siatkarzami z Kędzierzyna.
Pierwszy, wyrównany set jastrzębianie przegrali w końcówce, ale w kolejnej odsłonie bardzo pewnie zwyciężyli z drużyną ZAKSY. Niestety w trzecim secie jastrzębianie zaczęli popełniać więcej błędów własnych co skrzętnie wykorzystywali kędzierzynianie. Rywale jastrzębian byli także pewni w ataku, a to w połączeniu z dobrą grą w bloku wpłynęło na przebieg czwartego seta, który zawodnicy ZAKSY zdołali przekuć na końcowe zwycięstwo i zdobycie piątego w historii klubu Pucharu Polski.

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 25:18, 18:25, 17:25)



UM Jastrzębie, Źródło artykułu: www.jastrzebie.pl, Autor zdjęć: UM Jastrzębie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola