W rozgrywkach organizowanych przez Śląski Związek Piłki Siatkowej młodzież z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla potwierdziła swoją dominację w województwie. Jastrzębscy akademicy obronili tytuły mistrzów Śląska we wszystkich kategoriach wiekowych: juniorów, kadetów oraz młodzików.
Dodatkowo, w porównaniu z zeszłym rokiem jastrzębianie poprawili swoje osiągnięcia, zdobywając jeszcze wicemistrzostwo juniorów oraz brązowe medale w kadetach. - W każdym z roczników wygraliśmy zasłużenie. Nie było w tym absolutnie przypadku, wszystko było pod kontrolą – podkreśla Jarosław Kubiak, trener z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, ojciec siatkarza pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla i reprezentanta kraju, Michała Kubiaka.
- To efekt ciężkiej i systematycznej pracy, którą wspólnie wkładamy w rozwój Akademii. Projekt ten nie miałby szans powodzenia bez naszego głównego darczyńcy, Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. – mówi Zdzisław Grodecki, prezes Jastrzębskiego Węgla.
Przypomnijmy, że Akademia Talentów funkcjonuje dopiero drugi sezon, a jej adepci już osiągają znaczące sukcesy także na szczeblu krajowym, czego dowodzi srebrny medal mistrzostw Polski zdobyty przez jastrzębskich kadetów w zeszłym roku. W tym roku wszystkie pięć drużyn z Akademii, które zostały medalistami mistrzostw województwa, awansowały do ćwierćfinałów mistrzostw kraju i mają spore szanse na dobry wynik w swoich kategoriach wiekowych.
- Osiągane wyniki oczywiście są ważne, ale jeszcze istotniejsze jest to, by wychować w Akademii przyszłych medalistów olimpijskich. Rzecz jasna chciałbym bardzo, żeby jak najwięcej z tych chłopców trafiło do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla. Jednocześnie mam świadomość tego, że nie każdy z tych chłopców zostanie wybitnym siatkarzem. Dlatego staramy się ich tak wychowywać i edukować w Akademii, by wyrośli na porządnych ludzi – podsumowuje prezes Grodecki.
informacja nadesłana - Jastrzębski Węgiel
Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola