Belka
Wtorek, 4 Lutego 2025   imieniny: Weronika, Mariusz, Andrzej
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Biblioteka pękała ze śmiechu

Data publikacji: 2013-11-22, Data modyfikacji: 2013-11-22
A A AWydrukDrukuj  
 

„Bery i bojki jastrzębskie” pod takim tytułem 21 listopada w kawiarence „Pod Sową” odbył się wieczór legend. Gościem honorowym spotkania był Jerzy Ciurlok – Ecik z kabaretu Masztalscy.

 

Jerzy Ciurlok – publicysta, felietonista, dziennikarz, miłośnik wiedzy i kolekcjoner – nie tylko zapoznał uczestników z własną twórczością i pracą, ale przede wszystkim „zasypał” wszystkich dowcipami. Dowcipami, które do dzisiaj są wizytówką kabaretu Masztalscy. Oprócz kultowych już anegdot i kawałów (m.in.: o starzikach zaproszonych na urodziny, starszych babciach w kościele), wysłuchać można było również opowieści na różne tematy (m.in.: pochodzenia nazwiska Jerzego Ciurloka). Uczestnicy sami wysuwali propozycje dowcipów, które chcieliby ponownie usłyszeć (np.: o policjantach, duchownych). Rubaszna i biesiadna atmosfera sprawiła, że wieczór z Ecikiem z kabaretu Masztalscy upłynął w radosnej i swobodnej atmosferze, a jastrzębska biblioteka stała się na ten czas „biblioteką śmiechu”.

 

Spotkanie zorganizowano w ramach jubileuszu 50-lecia miasta Jastrzębie-Zdrój.



UM Jastrzębie, Źródło artykułu: www.jastrzebie.pl, Autor zdjęć: UM Jastrzębie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola