Belka
Wtorek, 4 Lutego 2025   imieniny: Weronika, Mariusz, Andrzej
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Będzie przebudowa ulicy Komuny Paryskiej

Data publikacji: 2014-02-10, Data modyfikacji: 2014-02-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Ulica Komuny Paryskiej zostanie przebudowana od skrzyżowania z ul. Ranoszka do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego.

 

Początkowo zakładano wykonanie w tym roku mniejszego fragmentu, jednak prezydent miasta Marian Janecki podjął decyzję o zabezpieczeniu pieniędzy również na kolejne etapy inwestycji.

- Modernizacja przede wszystkim wpłynie na poprawę komfortu jazdy, a jest to droga, która wyprowadza ruch w kierunku Skrzyszowa i Szotkowic. Zwiększy się też bezpieczeństwo pieszych, co ma duże znaczenie, bo przy ulicy znajdują się m.in. szkoła i ośrodek zdrowia - wyjaśnia prezydent miasta Marian Janecki.

 

Obecnie trwa procedura przetargowa na przebudowę odcinka od zatoki autobusowej na ul. Ranoszka do zjazdu do szkoły. Przedmiot zamówienia obejmuje  ujednolicenie szerokości jezdni do 6 metrów wraz z wykonaniem nowej nawierzchni asfaltowej, przebudowę istniejącego i budowę nowego chodnika, budowę nowej zatoki autobusowej w ciągu ul. Komuny Paryskiej oraz z przebudowę istniejących zatok w ciągu ul. Ranoszka. Przebudowane zostaną też istniejące zjazdy, skrzyżowania z ul.: Ranoszka i Wyszyńskiego oraz z drogami dojazdowymi do posesji. Oprócz tego w zakres zadania wchodzi przebudowa istniejącej drogi dojazdowej do szkoły, budowa miejsc parkingowych, a także wykonanie kanalizacji deszczowej i roboty teletechniczne. W budżecie miasta na przebudowę ulicy zabezpieczono 4 mln zł.

 

 



UM Jastrzębie, Źródło artykułu: www.jastrzebie.pl, Autor zdjęć: UM Jastrzębie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Jastrzębie – Zdrój - miasto na prawach powiatu w południowej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym dzieli się na sześć sołectw (Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka) oraz piętnaście osiedli. Jego powierzchnia wynosi 85,33 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: Park Zdrojowy, zabytkowe kościoły (Wszystkich Świętych, kościół św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej), pałac w dzielnicy Borynia, oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego; liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (Szlak Architektury Drewnianej woj. Śląskiego, międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4).

Główną gałąź gospodarki stanowi górnictwo węgla kamiennego; na terenie miasta działa Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia - Zofiówka -  Jastrzębie”.

Na zachód od miasta przebiega autostrada A1 a na wschód przebiega droga krajowa nr 81.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola